Czy konieczna jest dodatkowa forma antykoncepcji?

Witam.Jestem kobietą i mam 28lat.Od roku stosuję krążki antykoncepcyjne nuvaring.Ostatnio w aptece z powodu ich braku sprzedano dla mnie krążki adaring.Czy mam je stosować tak samo,jak nuvaring,jeżeli dotychchczas je stosowałam w systemie 3 tygodnie,tydzień przerwy,czy konieczna jest dodatkowa forma antykoncepcji,np.prezerwatywa?Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam.Paulina.

Lek. Paweł Szadkowski

Należy je stosować tak samo. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej metody antykoncepcji.