Czy konieczna jest kolejna terapia Izotekiem?

Czy konieczna jest kolejna kuracja Izotekiem, gdy po kilku miesiącach po skończeniu pierwszej kuracji jest nawrót trądziku ? Mam 22 lata i znowu zaczęło mnie wysypywać w okolicy żuchwy, czoła, szyi i policzków. Boję się że znowu po kolejnej kuracji będzie tak samo.I czy jest takie prawdopodobieństwo, że kolejne leczenie nie przyniesie długotrwałych efektów bez nawrotu ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Niestety leczenie izotretionina nie ma 100% skuteczności, mogą zdarzać się nawroty , kolejna kuracja może dać lepsze rezultaty, jednak nie da się przewidzieć na jak długo. Wskazana konsultacja z dermatologiem.
Pozdrawiam