Czy konieczna jest konsultacja z dermatologiem w sprawie znamienia?

Dzień dobry, mam 32 lata. Mam na kolanie małe znamię (ok. 3mm). Byłem z tym u dermatologa 14 czerwca i zlecił on wycięcie znamienia - wg dermatologa jest to znamię typu wybuchająca gwiazda i chociaż nie widzi pod dermatoskopem czegoś, co wskazywałoby na raka, to jednak profilaktycznie zlecono wycięcie znamienia. Od wizyty czuję od czasu do czasu jakby ukłucia w okolicy zmiany i krótkie, lekkie bóle i czasami pieczenie (nie wiem, czy nie pochodzą one po prostu od kolana, miewałem w przeszłości też bóle kolan z innych powodów, a może ta okolica jest trochę wyczulona, bo ciągle ją dotykam, mierzę, czy zmiana nie urosła itd.). Zmiana ani skóra wokół nie jest zaczerwieniona, ani nie boli jeśli jej dotknę, czy ucisnę. Ogólnie wygląd pieprzyka nie zmienił się od dawna. A teraz mam temperaturę ok. 37 stopni pod pachą. Na wycięcie jestem umówiony na 26 czerwca (czyli za 8 dni). Czy powinienem poczekać do tej wizyty, czy może zgłosić się do dermatologa jeszcze wcześniej?

Lek. Wojciech Zygmunt

Poczekać do wizyty, co zapewne się już odbyło. Pozdrawiam i życzę zdrowia.