Czy konieczna jest na tym etapie biopsja gruboigłowa?
Robiłam niedawno usg piersi, gdzie została zauważona zmiana przy otoczce lita hipoechogenna polocykliczna zmiana ogniskowa o wymiarach 11,1 x 4,4 x 6,6, bez widocznych przepływów. Proszę mi powiedzieć czy konieczna jest na tym etapie biopsja gruboigłowa, czy wystarczy obserwacja?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
O charakterze zmiany dowiemy się dopiero po zbadaniu z jakich komórek się składa. Jeżeli lekarz zalecił biopsję, warto ją wykonać. Nie ma sensu czekać.