Czy konieczna jest operacja wypadania narządu rodnego?

Dzień dobry. Niedawno po badaniu przez ginekologa (USG TV w przychodni na NFZ) stwierdzono u mnie całkowite wypadanie narządu rodnego z utrudnioną mikcją N39 inne zaburzenia układu moczowego. Powiedziano mi, że tylko operacja. Jestem dziewicą -lat 46, bo tak mi się życie ułożyło. Dzisiaj to rzadkość i jest to dla mnie sprawa krępująca. Miałam ciężkie życie i tak się potoczyło a teraz czekają mnie wycieczki do lekarzy specjalistów a w planach operacja. Jest to dla mnie bardzo krępujące, bo każdemu z osobna trzeba będzie wszystko opowiadać a ludzie są różni. Proszę o poradę jakie badania powinnam wykonać przed umówieniem się na operację. Czy nie ma innego rozwiązania? Czy w mojej sytuacji w grę wchodzi założenie -np krążka pessar?

szanowna Pani, lekarz to lekarz, Pani decyzja nie jest wstydliwa, więc nie widzę powodu do obaw, co do badań przed operacją to należy ustalić z lekarzem prowadzącym