Czy konieczna jest terapia dla par?

Czy warto iść na terapię par, lub jakąkolwiek terapię tylko dla mnie? Mam zaledwie 20 lat, mój partner 22. Jesteśmy w związku od trzech lat, a mieszkamy ze sobą od roku. Z mojej strony zaczęło się coś wypalać, choć nie mam pojęcia dlaczego. Bardzo nie chce rozstania, bardzo chcę walczyć o ten konkretny związek. Wiem jednak, że jesteśmy naprawdę młodzi, a 3 lata to nie jest długi staż. Czy to kwalifikuje się na terapię par?

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Dopóki doputy jest uczucie i chęć podtrzymania związku oczywiście,że jest sens zaczerpnąć wiedzy od specjalisty, który w prosty sposób może pomóc wam naprawić co trzeba.

Pozdrawiam.

Witam serdecznie, jak najbardziej problem wypalenia w związku, a zwłaszcza że chce Pani o niego walczyć, kwalifikuje się do terapii partnerskiej, wiek nie jest przeszkodą, a 3-letni staż wręcz imponuje, warto podjąć wysiłek ratowania związku i skorzystać z pomocy specjalisty, zachęcam i Pozdrawiam

Droga Pani, każdy związek ma swoją dynamikę. Pewne oddalenia są częścią tej dynamiki i zdarzają się w każdej relacji, tak na prawdę niezależnie od stażu, choć najczęściej występują po okresie zakochania. Zamieszkanie razem to ważny moment w życiu pary, który w dużej mierze może powodować pojawianie się trudności, nieporozumień czy mniejszego zaangażowania emocjonalnego. Wyczuwa Pani brak pełnej bliskości między sobą a partnerem, a to jest zawsze sygnał do zastanowienia się nad związkiem. Od kiedy zaczął się kryzys? Czy są jakieś zachowania, cechy, które nie akceptuję? Co odciąga moją uwagę od związku (praca, zdrowie, dom rodzinny)? Może Pani skorzystać z pomocy profesjonalisty, który po konsultacji oceni czy dany problemem wymaga dalszych spotkań, czy też tak jak wspomniałam wynika z dynamiki związku. Być może też Pani sama, będzie czuć potrzebę wsparcia terapeuty przez dłuższy okres. Polecam wybrać specjalistę, który zajmuje się sprawami par, małżeństw i rodzin. Spotkania indywidualne nie wykluczają iż celem interwencji będzie Wasz związek (to wynika z podejścia terapeutycznego danego specjalisty). Życzę powodzenia i pozdrawiam.