Czy konieczna jest wcześniejsza operacja żył?

Mąż ma mieś zabieg endoprotezy stawu biodrowego jednak wynik usg żył wygląda tak:żyły głębokie obu kończyn drożne, wydolne, bez fal wstecznego przepływu w żyłach podkolanowych.VSM- wydolne, VSP-lewa niewydolna, prawa wydolna.Czy konieczna jest wcześniejsza operacja żył?jeśli tak to po jakim czasie od operacji żylaków można wykonać endoprotezę stawu biodrowego?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są wskazania do endoprotezowania stawu biodrowego ?jaki stopień żylaków? postępowanie należy uzgodnić od pilności zabiegu endoprotezowania.