Czy konieczna jest wizyta u ginekologa?

Czy potrzebna jest mi wizyta u ginekologa? Wynik cytologii ,system Bethesda 2001: Rozmaz odpowiedni do oceny-obecne są komórki kanału szyjki macicy/strefy przekształceń. Nie stwierdzono neoplazji śródnabłonkowej ani nowotworu złośliwego. Czynniki infekcyjne:zmiany flory bakteryjnej. Inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem ( łącznie z typowymi zmianami reperacyjnymi). Obraz cytologiczny odpowiada grupie II wg systemu Papanicolaou. Cechy dyshormonozy.Zaznaczona cytoliza.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma Pani żadnych objawów, nie ma powodu do niepokoju. W obrazie nie ma komórek rakowych, ani atypowych. Obecne są jedynie komórki zapalne.