Czy konieczna jest wizyta u lekarza laryngologa?

Witam serdecznie. Jakiś tydz temu brat miał zapalenie ucha środkowego. Jemu juz przeszło. 3 dni temu przeszlo to na mnie. Na początku było kłucie ucha, szum, niedosłuch, zatkane ucho. Bez konsultacji z lekarzem zacząłem brać te leki co przepisał bratu lekarz. Zacząłem brać Amotaks i Cetraksal plus czy jakoś tak (krople do uszu). Dzis jest juz 3 dzień, ucho mam cześciej odetkane ale zdarza sie, ze zatka. Wtedy wydmuchuje nos w uchu cos postrzela i ucho odetkane. Niepokoi mnie tylko ten szum w tym uchu. Jak ucho jest odetkane to juz całkiem nieźle słyszę ale szumi niemiłosiernie. Dodam, ze 2 tyg temu miałem grypę, potem ból gardła a potem ucho. Czy konieczna jest wizyta u lekarza laryngologa? Dodam, ze dalej biorę antybiotyk amotaks, krople do uszu cetraksal plus i krople do czyszczenia uszu. Nie bylo żadnego wycieku z ucha, ucho tylko wilgotne w środku w jakiejś tłustej wydzielinie, moze to te krople. Jeśli wszystkie objawy wykazują dobre postępy to ile moze trwać ten szum?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.