Czy konieczna jest wizyta u stomatologa w ciąży?

Wiram mam nisko polozona macice i jeatem w 13tyg ciazy od paru dni bardzo boli mnie zab czy moge isc do dentysty go usunac

Dobry wieczór,
wskazana jest niezwłoczna wizyta u stomatologa. Bolący ząb stanowi potencjalne źródło zakażenia, które może negatywnie wpływać na przebieg ciąży. Lekarz dentysta oceni stan zęba, czy w jamie ustnej są jeszcze jakieś zęby do leczenia i zaproponuje plan leczenia.
Na pewno nie należy z tym zwlekać.
Pozdrawiam