Czy konieczna jest zmiana trybu życia przy astmie?

Niedawno zdiagnozowano u mnie astmę. Diagnoza ta przeraziła mnie, gdyż wiem, jak poważna jest to choroba. Czy muszę zupełnie zmienić swój tryb życia? Czy choroba może się pogłębiać? Dodam, że w chwili obecnej ataki pojawiają się sporadycznie.

ponad rok temu

Choroba może się pogłębiać, ale wcale nie musi. Odpowiednio leczona może latami przebiegać bardzo łagodnie. Proszę dbać o dobrą formę fizyczną (np. regularnie spacerować lub wybrać inną formę ruchu), unikać zadymionych pomieszczeń i osób przeziębionych. Ubierać się odpowiednio do temperatury, starannie i często wietrzyć mieszkanie.