Czy konieczne było podanie Eutyroxu 25mg?

Dziecko 14 lat, Tsh przekroczyło normę i w różnych okresach od 4,950 do 6, 150 ostatnio 5,30. Przeciwciała Anty Tpo w normie, anty Tg w normie, Usg tarczycy prawidłowe (potwierdził to lekarz pediatra i endokrynolog). Tsh spadło z 6,150 do 5,30 w ciągu dwóch tygodni po podaniu (tak mi się wydaje) suplementu diety Kelp zawierającego jod. Ft3 i Ft4 w normie przy czym Ft4 blisko dolnej granicy normy, Ft3 na odwrót. Mam pytanie: czy konieczne było podanie Eutyroxu 25mg?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane informacje wskazują, że podanie Euthyroxu było jak najbardziej konieczne. Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu.