Czy konieczne było podanie Eutyroxu 25mg?
Dziecko 14 lat, Tsh przekroczyło normę i w różnych okresach od 4,950 do 6, 150 ostatnio 5,30. Przeciwciała Anty Tpo w normie, anty Tg w normie, Usg tarczycy prawidłowe (potwierdził to lekarz pediatra i endokrynolog). Tsh spadło z 6,150 do 5,30 w ciągu dwóch tygodni po podaniu (tak mi się wydaje) suplementu diety Kelp zawierającego jod. Ft3 i Ft4 w normie przy czym Ft4 blisko dolnej granicy normy, Ft3 na odwrót. Mam pytanie: czy konieczne było podanie Eutyroxu 25mg?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Podane informacje wskazują, że podanie Euthyroxu było jak najbardziej konieczne. Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu.