Czy konieczne było przyjęcie kolejnej dawki szczepionki przeciwko tężcowi?

Witam. Mam 28 lat. Skaleczylam sie nozem w palec. Rana dosyc gleboka, odstaje mi kawalek opuszka. Po opatrzeniu rany lekarz zapytal cxy bylam szczepiona przeciwko tezcowi, powiedzialam, ze bylam szczepiona chyba wedlug kalendarza szczepien z tym, ze bylam pewna, ze ostatnia dawke powino sie miec w gimnazjum, a dopiero w domu wyczytalam, ze jeszcze w ieku 19 lat, a ja tej szczepionki w wieku 19 lat na pewno nie mialam. Podano mi zastrzyk z AT. Lekarz powoedzial, ze mam sie zglosic do swojego lekarza rodzinnego za miesiac i mam miec podana kolejna dawke i pozniej nastepna za pol roku. No i teraz jak to jest? Bo z tego co czytam w internecie to po AT nie trzeba juz kolejnych dawek przyjmowac, bo to chroni na kilka lat.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje dokładnie się dowiedzieć co zostało podane i udać się do lekarza rodzinnego.