Czy konieczne było przyjęcie kolejnej dawki szczepionki przeciwko żółtaczce?

Witam jestem tym rocznikiem co był szczepiony na żółtaczke teraz szłam na zabieg pół roku temu i wziełam dwie szczepionki ale nikt w przychodni mi niepowiedział ze byłam juź szczepiona co mają to w karcie moje pytanie dotyczy tego że teraz mam takie szarpniecia ciała w nocy i niemoge sasnac czy to może byc po tej szczepiace czy niemam się czym martwic pozdrawiam

Szczepienie na WZW typ B w Polsce dotyczy noworodków. Otrzymała pani to szczepienie więc 30 lat temu. Jest to dość długi okres i bywa, że poziom p-ciał spada i istnieje konieczność ponownego cyklu szczepień. Takie dolegliwości absolutnie nie są charakterystyczne dla szczepień, a jak już napisałem czasem te szczepienie powtarza się. Nie wiadomo jak jest u pani. Jeśli chciałaby pani wiedzieć na 100% czy ma pani odporność na WZW typ B powinna pani zmierzyć poziom p-ciał przeciwko wirusowi. Przy utrzymujących się dolegliwościach proszę zgłosić się do lekarza poz.