Czy konieczne jest badanie kolonskopem?

Jeżeli mam krew w stolcu i nie mogę dostać się na kolonoskopię bo terminy. Chirurg skierowanie wypisał palcem sprawdził i stwierdził że to nie żylaki to co to wtedy może być czy już mogę myśleć o najgorszym.

Lek. Paweł Szadkowski

Krew w stolcu może mieć wiele przyczyn, od właśnie guzków krwawniczych, przez stany zapalne, krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego, np. z wrzodów żołądka lub dwunastnicy, ale oczywiście powodem może być też guz. Powinien Pan poczekać na badanie kolonoskopowe, które najlepiej wyjaśni przyczynę.