Czy konieczne jest dalsze stosowanie antybiotyku?

11 dni jestem chora, na początku pierwsze 3 dni byłambardzo osłabiona (bez gorączki). Od początku powiększone migdałki i katar. Na początku przez 5 dni straszny katar i powiększone migdałki. Po tymczasie zaczął się kaszel. Teraz jest coraz lepiej ale dalej mały kaszel mokry, coś cały czas zalega. Dopiero teraz lekarz przepisał mi antybiotyk i stwierdził że mogło to być zapalenie gardła. Wcześniej inny lekarz stwierdził po 6 dniach ze nic mi się jest. Czy mam brać antybiotyk? MACROMAX tabl. powl. Przez 5 dni 1 tabl. po obiedzie. CITRUS kaps. Tabletki na katar. ANAPRAN przeciw gorączki 2x1

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli lekarz po zbadaniu Pani i ocenieniu stanu klinicznego stwierdził, że wskazana jest antybiotykoterapia, to należałoby zastosować się do jego zaleceń. Natomiast najgorszym błędem jest zaczęcie antybiotykoterapii i przerwanie jej przed zaleconym czasem kuracji, ponieważ może spowodować uodpornienie bakterii na dany antybiotyk.