Czy konieczne jest doszczepienie dziecka?

Witam szczepiłam dziecko lat 12 szczepionkami płatnymi Infanrix Hexa (wszystkie dawki) robilam teraz badania na poziom przeciwciał anty - Hbs i wynosi on tylko 10,0 mlU/ml norma 0.0 - 10,0 rozumuje że dziecko nie wytworzyło odporności albo b. Mała ? Czy je doszczepic na wzw B? Czy na razie nie bo jeszcze wytworzy odporność. Zaczęlam wątpić w skuteczność szczepionek 6 w 1 czy sa mniej skuteczne? Pozdrawiam dziękuję z góry za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma konieczności doszczepiania dziecka. Nawet ślad przeciwciał daje zazwyczaj odporność, a Pani dziecko ma poziom 10 - nie ma powodu do niepokoju. Szczepionki Hexa nie są mniej skuteczne.