Czy konieczne jest leczenie hormonalne?

Witam, mialam robione badania hormonalne i mam niedobor hormonow. Zatrzymala mi sie miesiaczka. Dostalam od lekarza tabletki antykoncepcyjne-rigevidon. Czy to odpowiednia tetapia na przywrocenie miesiaczki i i terapii hormonalnej? Nie mam partnera, nie wspolzyje i nie zamierzam wiec takie tabletki nie sa mi potrzebne na zajscie w niechciana ciaze ale lekarz przepisal. Czy stosowac te leki na niedobor hormonow?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro ma Pani zaburzenia hormonalne, należy to uregulować. Nie podała Pani jakich hormonów ma Pani niedobór, ale najpewniej to właśnie tabletki antykoncepcyjne są odpowiednie do leczenia Pani dolegliwości. Sama nazwa "tabletki antykoncepcyjne" mówi tylko o ich działaniu, ale przecież są to hormony, które pomogą uregulować Pani gospodarkę hormonalną.