Czy konieczne jest nacinanie dziąsła?

Mam dziure w zebie gorna 6 ktora jest na tyle gleboka ze jest pod poziomem dziasla oraz 2 cienkie scianki zeba od zewnetrznej i wewnetrznej strony. Czasem w dziasle zbiera sie ropa, ale schodzi. Jutro ide go wyrwac i pytanie czy stomatolog poradzi sobie z wyrwaniem go skoro scianki zeba sa cienkie i pod wplywem scisku pewnie sie ulamia, czy konieczne w takich przypadkach jest nacinanie dziasla ?

Dzień dobry,
skoro ścianki sa tak cienkie jak Pan opisuje, usunięcie może rzeczywiście nie być proste. Zanim jednak lekarz zdecyduje się na nacinanie dziąsła i chirurgiczne usunięcie zęba, może najpierw podzielić ząb na trzy części i wyjąć każdy korzeń z osobna. Wszystko zależy od sytuacji kostnej i zaawansowania próchnicy. Głęboko zniszczone zęby mogą sprawiać trudności przy usuwaniu ich z twardej, zdrowej kości.