Czy konieczne jest noszenie okularów u 28-latki?

Witam, Mam 28 lat, od 10 lat noszę soczewki kontaktowe do pracy oraz gdy wychodzę z domu. Nigdy nic mi się w trakcie ich noszenia nie działo, czasami pod koniec dnia czułam, że oczy mnie bolą. Gdy zaszłam w ciąże wszystko się zmieniło, nie mogę nosić soczewek, po godzinie bolą mnie oczy, pieką i łzawią. A po dłuższym noszeniu boli mnie głowa. Objawy trwają nadal, mimo, że już od 10 miesięcy nie karmię wiec wydaje mi się, że mój organizm po ciąży wrócił do normy. Myślałam, że to zespół suchego oka, który jest podobno częsty w ciąży, ale na co dzień kiedy nosze okulary nie czuje żeby bolały mnie oczy, ani nie odczuwam potrzeby kropienia oczu. Wszystko zaczęło się od ciąży dlatego byłam pewna, że jak skończę karmić to będzie dobrze, ale nie jest. Dodam, że testowałam różne soczewki oraz płyny i nic się nie zmieniło. Mam ogromna wadę -6.0 i przez to nie cierpię chodzić w okularach. Miałam robione ciśnienie w oku i jest w normie, jak i pole widzenia i oct. Pozdrawiam

Dzień dobry, jeżeli noszenie soczewek kontaktowych powoduje dyskomfort, należy nosić okulary. Jeżeli jest to problem, można rozważyć laserową korekcję wzroku. Warto także wybrać się do okulisty celem ustalenia przyczyny nietolerancji soczewek.