Czy konieczne jest noszenie pończochy po usunięciu żylaków?

Witam! Mam 58 lat Jestem po dwóch zabiegach usunięcia żylaków metodą tradycyjną i kolejnym , trzecim zabiegu wykonanym metodą laserową Dwa miesiące po zabiegu nosiłam pończochę o drugim stopniu ucisku Teraz trzy miesiące noszę pończochę o pierwszym stopniu ucisku Mam pracę siedzącą-12 godzin W związku z temperaturami powietrza jakie sie zbliżają mam pytanie- jak długo jeszcze powinnam nosić pończochę Bardzo prosze o wskazówki

Lek. Paweł Szadkowski

Im dłużej je pani nosi tym lepiej. Jeśli chodzi całościowy obraz pani choroby i leczenia to najlepiej jeśli omówi go pani ze swoim lekarzem prowadzącym.