Czy konieczne jest noszenie pończochy przeciwko żylakom?

Witam. 19 kwietnia miałam zabieg echoskleroterapii żylaków podudzia, 22 maja miałam wizytę kontrolną oraz zrobione usg. Pan doktor stwierdził że jest wszystko dobrze , żylaki się dobrze oburczają. Zdecydował jedynie ponakłuwać zgrubienia które powstały i zalecił noszenie pończochy uciskowej oraz kontolę we wrześniu. Jednak niepokoi mnie to że znowu poawiły się te zgrubienia. Czy to oznaczacza że to miejsce musi zostać znowu nakłute bo nazbierała się tam krew ? Czy powinnam pokazać to lekarzowi czy czekać na wizytę wrześniową. Czy w te upały również muszę nosić pończochę?

Lek. Paweł Szadkowski

Pończochy uciskowe są szczególnie przydatne w wysokich temperaturach kiedy dochodzi do rozszerzenia żył powierzchownych i utrudniony jest powrót żylny, który może powodować zastój krwi i jego następstwa. Sugeruję szczegółowo przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego, a ewentualne wątpliwości omówić z nim przy najbliższej wizycie. Jeśli pani objawy bardzo panią niepokoją sugeruję udać się na wcześniejszą konsultację.