Czy konieczne jest podanie insuliny ciężarnej?

Dzień dobry, Jestem w 27 tc i przyjmuje przewlekłe metypred (obecnie w dawce 32 mg) test obciążenia glukoza 2 h po wyszedł u mnie 159. Obecnie kontroluje cukier zgodnie z tym jak kazał mi ginekolog (2 h po posiłku ma być poniżej 140 mg, wiem ze powinno się kontrolować 1 h po, ale takie zalecenie dostałam). Czasem mierze 1 h po i mam przeważnie 124, 125 trochę powyżej 120 ale nigdy nie dochodzi do 130. Jak to jest z tym cukrem w ciąży i metypredem? Czy to ze są trochę wyższe poziomy cukru to już powód do włączenia insuliny? 2h po posiłku zawsze cukier mam poniżej 140 jak mówił mój lekarz. Bardzo proszę o odpowiedz, bo nie wiem czy mam na kolejna wizytę umawiac się w trybie pilnym, czy przy tych lekach to norma.

Stężenia glukozy po posiłkach są przy aktualnie stosowanej diecie u Pani w normie i obecnie nie jest konieczne podawanie insuliny do posiłku. Jednak trzeba prowadzić samokontrolę, bo mogą się podnieść.
Inne pytanie, czy na czczo także jest prawidłowo.