Czy konieczne jest stosowanie Euthyroxu u 28-latki?
Brałam przez rok czasu Euthyrox 25, bo miałam lekko podwyższone TSH-4,100. Od 4 miesięcy nie biorę leków, moje TSH jest w normie-3,200. Nie mam Hashimoto, przeciwciała są niskie. Na USG nie ma żadnych guzków, tarczyca jest pomniejszona i o obniżonej echogeniczności. Lekarz endokrynolog kazała mi brać cały czas Euthyrox. Czy muszę go brać, jeśli wynik mam w normie?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Hormony a zachowanie
Dzień dobry,
wynik 3,2 w Pani wieku jest często interpretowany jako podwyższony poziom. uważam, że powinna się Pani zastosować do wskazówek lekarza.
Pozdrawiam
Joanna Wardenga