Czy konieczne jest stosowanie Heviranu w ciąży?

Witam, Jestem w 17 tyg ciąży, wczoraj miałam wizytę u ginekologa który stwierdził że mam opryszczkę, a to wygląda na zwykłego zajada bo mam pęknięty naskórek w kąciku ust. Zapisał mi Heviran na 30 dni (5 tabletek dziennie). Co w takiej sytuacji? posłuchać lekarza czy lepiej nie brać tych tabletek, proszę o poradę.

W przypadku opryszczki w ciąży lepiej zastosować leczenie, ale nie tak długo. Zaleca się 5 dni 5x200mg acyklowir doustnie.Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.