Czy konieczne jest stosowanie Zoladexu?

Wyniki badań a Zoladex. Mam 40 lat. W czerwcu miałam laparoskopię jajnika. Usunięto torbiel wielkości 6x5cm oraz jajnik. Na drugim jajniku mam torbiel wielkości 12mm. Ca 125 przed operacją wynosiło 284. Opis makroskopowy: liczne fragmenty ściany torbieli, największy 18x3cm. Osobno jajowód dł. 9cm. Opis mikroskopowy: cystis endometrioides et cystes folliculares ovarii dextri. Salpinx sine laesionibus. Obecnie lekarz zapisał mi Zoladex na 6 miesięcy. Po tym jak przeczytałam o skutkach ubocznych nie wiem czy powinnam go przyjmować? Dodam, że choruję na niedoczynności tarczycy w przebiegu Hashimoto. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się ze specjalistą ginekologii onkologicznej.