Czy konieczne jest usunięcie ganglionu u dziecka?

Moja 3 letnia córeczka ma ganglion na nadgarstku prawej rączki od 3 miesięcy, który powiększa się i maleje. Chirurg dziecięcy stwierdził ze najlepsza opcją będzie zabieg usunięcia guzka i ustalił nam termin. Czy u takiego dziecka nie zaszkodzi taki zabieg w późniejszym wieku? Czy może warto skonsultować to tez z innym lekarzem? Może zabieg nie jest konieczny.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że zależy od zmian które mogą być utrudnieniem w dalszym funkcjonowaniu i rozwoju ręki, proponuje dla pewności udac się do innego ortopedy celem konsultacji

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.