Czy konieczne jest usunięcie guzka i kiedy dokładnie mogę wiedzieć, czy jest on niegroźny?

Mam 25 lat, mam 2-letniego synka. Wyczułam guzka w górnej części lewej piersi, guzek przy badaniu nie jest bolesny, ale czasami odczuwam ból tej piersi. Wybrałam się do onkologa, ten skierował mnie na usg - na badaniu usg nic nie wyszło poza tym, że mam duże zgrubienia tkanki, jednak lekarz skierował mnie na usunięcie guzka - boję się, że może to coś poważnego.

Witam serdecznie,
Decyzję o usunięciu guzka podejmuje lekarz po zbadaniu pacjentki oraz ocenie badań dodatkowych - takich jak USG, a także ocenie wywiadu od pacjentki - czyli wieku, obciążeń rodzinnych itp.
W Pani wieku większość guzków piersi to zmiany łagodne. Jeżeli na podstawie badań istnieją wątpliwości co do charakteru guzka, wtedy zaleca się albo biopsję, albo usunięcie i badanie histopatologiczne.
Niestety trudno mi oceniać czy u Pani są wskazania do wycięcia, skoro nie znam szczegółów takich jak min. pełny opis badania USG, nie mówiąc o możliwości badania. Myślę, że powinna Pani zdać się na prowadzącego lekarza, a jeśli ma Pani wątpliwości co do zasadności postępowania - zapytać go o to.

Pozdrawiam serdecznie