Czy konieczne jest usunięcie macicy po udarze?

Witam.mam 47lat.3lata temu przeszlam udar.lekarz zalozyl mi spirale mirena poniewaz nie moge brac tab.antykoncepcyjnych.pisze poniewaz biore leki przeciwzakrzepowe i msm tetaz dlugie obfite okresy ze skrzepami.lekarz stwierdzil ze to miesniaki i nalezy usunac macice.czy naprawde nie mozna zmniejszyc krwawien bez tak radykalnej opetacji?miesniaki mam juz pare lat i nigdy nie mislam takich problemow.dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze jeżeli lekarz z obrazu klinicznego mógłby coś innego zaproponować niż operacja to napewno by zaproponował