Czy konieczne jest usunięcie odłamka paliczka?
Po urazie palucha - złamanie podstawy paliczka, na rtg wyszło, że jest także odprysk kości. Czy należałoby operacyjnie ten odprysk usunąć lub "wygładzić kość".Chirurg mówi,że trzeba z tym żyć. Przy chodzeniu w niektórych butach odczuwam ból w miejscu tego odprysku. Czy może coś się pogorszyć, jeśli odprysk będzie tam pozostawał?

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Pani stan nie powinien ulec pogorszeniu. W Pani przypadku korzyść z ewentualnego zabiegu jest mniejsza, niż ryzyko powikłań, dlatego nie warto usuwać odłamka kości. Sugeruję zastosować się do zaleceń swojego lekarza, w razie wątpliwości można skonsultować się z drugim specjalistą. Pozdrawiam!