Czy konieczne jest usunięcie odłamka paliczka?

Po urazie palucha - złamanie podstawy paliczka, na rtg wyszło, że jest także odprysk kości. Czy należałoby operacyjnie ten odprysk usunąć lub "wygładzić kość".Chirurg mówi,że trzeba z tym żyć. Przy chodzeniu w niektórych butach odczuwam ból w miejscu tego odprysku. Czy może coś się pogorszyć, jeśli odprysk będzie tam pozostawał?

Lek. Michał Lenard

Pani stan nie powinien ulec pogorszeniu. W Pani przypadku korzyść z ewentualnego zabiegu jest mniejsza, niż ryzyko powikłań, dlatego nie warto usuwać odłamka kości. Sugeruję zastosować się do zaleceń swojego lekarza, w razie wątpliwości można skonsultować się z drugim specjalistą. Pozdrawiam!