Czy konieczne jest usunięcie tarczycy?

Witam, od kilku miesięcy boli mnie gardło z prawej strony, taki ucisk promieniuje od szyji do ucha. Choruje od kilku lat na nadczynność tarczycy. Na dwóch płaktach są guzki,prawy płat powiększony. . Zalecenie operacja tarczycy.. gdyż prawy płat może uciekać na krtan. . Wyniki tarczycy w normie.. czy operacja jest konieczna? Proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Na to pytanie może odpowiedzieć pani tylko lekarz prowadzący lub lekarz który dokładnie przeanalizował pani historię choroby. Warto wykluczyć inne przyczyny bólu i w tym celu udać się do laryngologa i/lub wykonać dodatkowe badania obrazowe.