Czy konieczne jest usunięcie torbieli jajnika?

Witam, mam 27 lat i po ostatniej wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że ma torbiele na jajnikach. Na prawym ma on 4cm a na lewym jest jakiś malutki. Od ponad tygodnia zaczęłam odczuwać ból w lewym podbrzuszu i po tej samej lewej stronie silny ból z tyłu pleców tak jakby w okolicy nerki. Byłam u lekarza rodzinnego ale on nic konkretnego nie powiedział. Nie wiem czy ten ból może być od torbieli? We wrzesniu mam mieć robiony zabieg na ich usunięcie tylko nie jestem do końca przekonana. Proszę o

Torbiel jajnika może jak najbardziej powodować dolegliwości bólowe.
O celowości zabiegu musi być Pani przekonana, najlepiej rozwiać wszelkie wątpliwości z ginekologiem.
Ból ok. lędźwiowej - można wykonać przynajmniej bad, ogólne moczu.