Czy konieczne jest usunięcie ułamanego zęba?

Witam Mam problem ponieważ złamał mi się ząb który miałam robiony kanałowe. Dentysta ostrzegał że będzie trzeba to wyrwać i stało się...trzeba....a za 2 tygodnie mam ślub...a to czwórka u góry:( czy zaraz po wyrwaniu jest szansa na wstawienie czegokolwiek żebym nie wyglądała jak bezdomny ? :(

Należy zgłosić się do stomatologa, aby ocenił możliwości rozwiązania danego problemu. Możliwości jest kilka: można wykonać w b. krótkim czasie uzupełnienie tymczasowe, które zapewni estetykę uzębienia. Teoretycznie, jeżeli nie ma obecnie dolegliwości, można taki ząb na krótki okres czasu pozostawić i zająć się nim po uroczystości. W tym przypadku jednak trzeba liczyć się z tym, że ząb może rozboleć w każdej chwili. Pozdrawiam.