Czy konieczne jest wykonanie badań genetycznych?

Witam. Staram się o drugie dziecko. Pierwsze na 8 lat. W zeszłym roku poroniłam. Jestem po 1 inseminacji. Wykonałam już dużo badań , wszystko jest Ok. Czy jeśli mam już jedno dziecko to ma sens robienie badań genetycznych typu Mthfr ? W rodzinie miałam sytuacje ze kobiecie lekarz powiedział po takim badaniu, ze kwas foliowy jej szkodzi. Ja biore od trzech lat , czy warto to sprawdzić ? J.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli nie ma Pani objawów wykazujących na te mutację to nie ma sensu wykonywać to badanie. Pozdrawiam.