Czy konieczne jest wykonanie cytologii przed kolposkopią?

Dzień dobry. Chciałabym zrobić kolposkopię (wynik cytologii już 2 razy wyszedł nieprawidłowy), jednak ostatnią cytologię miałam robioną 7 miesięcy temu. Czy przed kolposkopią konieczne będzie zrobienie kolejnej cytologii, czy wynik sprzed 7 miesięcy powinien wystarczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje powtórzyć cytologię i nastepnie kolposkopia. + ew badania hpv dna
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.