Czy konieczne jest zastosowanie implantu kręgosłupa?

Witam czy w moim wypadku jest konieczne zastosowanie inplantu diam ? kręgosłup mnie boli tylko jak go przeciążam ale czuję jeszcze po trzech miesiącach lekkie drętwienie nogi oto opis Wysokość trzonów kręgów zachowana. Przestrzeń międzykręgowa L4-L5 miern ie zwężona w całości, z dehydratacją krążka międzykręgowego oraz jego szerokopodstawną, tylną wypukliną do ok. 4,5mm. Wypuklina częściowo ograniczona osteofitozą brze żną, modeluje worek oponowy. W lewobocznej lokalizacji partacentralnej, w dolnej części uwypuklonego pierścien ia włóknistego widoczny obszar jego pęknięcia, z wytworzeniem podwięzadłowej przepukliny penetrującej ku dołowi do poziomu wysokości trzonu L5. Prz epuklina wypełnia zachyłek boczny, z wyraźnym uciskiem początkowego odcinka lewego korzenia L5. Przestrzeń międzykręgowa L5-S1 znacznie zwężona w całości, o nierównych obrysach blaszek graniczny ch, z cechami dehydratacji i degeneracji gazowej krążka międzykręgowego oraz jego szerokopodstawną, tylnoobuboczną wypukliną maksymalnie do ok. 6mm. Wypuklina w znacznym stopniu ograniczona oste ofitozą brzeżną, zmiany obustronnie zwężają światło otworów międzykręgowych, z przewagą zmian lewostronnych i miernego stopnia uciskiem lewego korzenia L5. Prawy korzeń L5 modelowany w mniejszym stopniu. Pozostałe przestrzenie międzykręgowe prawidłowe. Drobne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze przednio -bocznych krawędzi trzonów kręgów L2-S1. W blaszkach granicznych trzonów Th11 i Th12 oraz L5-S1 drobne przepukliny dotrzonowe. W sąsiedztwie blaszek granicznych przestrzeni L4-L5 i L5-S1 widoczne obszary obrzęku sz piku kostnego (zmiany degeneracyjne Modic I). W sąsiedztwie blaszek g ranicznych przestrzeni L5-S1 widoczne również rozległe obszary przebudowy tłuszczowej szpiku kostnego (Modic II). Poza tym struktury kostne p rawidłowe. Stożek końcowy rdzenia kręgowego na poziomie przestrzeni międzykręgowej L1-L2, prawidłowy.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna konsultacja lekarza neurochirurga i ustalenia dalszego postępowania terapeutycznego