Czy koniecznej jest usunięcie zmiany w obrębie nadnercza?

Mam w prawym nadnerczu zmianę torbielowata o wymiarach 64*42*temu z obecnością cienkiej przegrody oraz ze zwapnieniami na ścianie .czy trzeba wyciąć guza

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wskazaniem do operacji guza nadnerczy jest jego wielkość (powyżej lub równy 5 cm) bądź gęstość powyżej 30 j.H w badaniu tomografii komputerowej, jednak o leczeniu decyduje lekarz prowadzący.