Czy konieczny jest zabieg na naczyniach?

Witam czy lepiej jest zoperować żyły tradycyjnym sposobem czy laserowo EVLT miniflebektomia nadmienię ze bardzo boje się bólu i jestem osoba otyłą a chodzi o lewa nogą KDL vsm od poziomu kostki wydolna tylko w 1/3 dystalnej, dalej z masywnym refluksem.Na poziomie stawu kolanowego uchodza do niej sploty widoczne przez skóre przebieg podskórny do 1/2 tu średnica 13.5 mm niewydolna z masywnym refluksem. Zastawka ostialna niewydolnaŚrednica w SFJ 17 mm. Perforator Maya, który łączy sie ze splotami żylakowymi,VSP wydolna i nie wiem czy jest już tak pilne do operacji czy można jeszcze poczekać

Lek. Michał Lenard

O sposobie leczenia oraz pilności wykonania zabiegu powinien zadecydować chirurg naczyniowy, który Panią leczy. Pozdrawiam!