Czy konieczny jest zabieg operacyjny ucha po usunięciu perlaka?

Panie doktorze, czy konieczny jest zabieg operacyjny ucha (second look) po usunięciu perlaka ( 10 miesiecy temu)? czy mozna kotrolowac jego ewentualny rozrost inna metodą np tomograf komputerowy...? Nie ukrywam ze boje sie operacji a narkoza nie wpływa obojetnie na moje samopoczucie, tym bardziej ze po poprzedniej operacji znacznie pogorszył sie słuch. Czy istniej ryzyko i od czego zależy że stracę go całkowicie? Prosze o odpowiedz

Pod względem anestezjologicznym można Panią tak zabezpieczyć, żeby nie było nieprzyjemnych doznań. Co do konieczności powtórnej operacji należy rozmawiać z laryngologiem.

Za mało wiem o przebiegu choroby,stopniu zaawansowania wyjściowego,sposobu dotychczasowego leczenia i jego efektu , abym mógł odpowiedzieć autorytatywnie!!! Proszę omówić tę sprawę szczegółowo z lekarzem prowadzącym!!! zż