Czy konsekwecją seksu przerywanego może być ciąża?

Witam. Mam 21 lat i od ponad 2 lat jestem w stałym związku. Od dłuższego czasu miałam bardzo rozregulowany okres, chociaż ostatnie dwa cykle były po 30 dniach. Bardzo mi to utrudnia obliczenie dni płodnych, jednym słowem jest to dla mnie nie możliwe. Ostatni cykl rozpoczął się 4 maja i trwał do 8 maja. 14-15 maj odbywałam stosunki z narzeczonym, nie używaliśmy antykoncepcji, był to stosunek przerywany. Raz doszło do tego, że jeden stosunek następował bezpośrednio po drugim, (narzeczony nie oddawał moczu, nie kąpał się). Nurtuje mnie pytanie czy jest możliwość, żebym była w ciąży? Wiele czytałam na ten temat i dowiedziałam się, że plemniki pozostałe w cewce moczowej po pierwszym stosunku mogą zapłodnić. Chciałabym się dowiedzieć, jakie mam szanse na to. że będę w ciąży? Czy to jest możliwe? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje. Pozdrawiam

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani, tak, po stosunku plemniki mogą pozostać w cewce moczowej partnera i mogą być one zdolne do zapłodnienia, jeżeli następny stosunek odbył się w niedługim czasie. Ryzyko zapłodnienia w takiej sytuacji jest mniejsze niż podczas stosunku w którym partner ejakuluje bezpośrednio w pochwie, ale zdecydowanie większe niż przy stosunku z zabezpieczeniem.
Przypominam, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną.