Czy kość śródstopia zrośnie się prawidłowo?

Po jednodniowej pielgrzymce pieszej dostałam bardzo silnego bólu w śródstopia. Po kilku rtg i USG po miesiącu lekarz stwierdził że jest złamanie drugiej kości palca. Na USG wyszło złamanie trzonu II kości śródstopia z i obfitym odczynem okostnym.Odazu nałożono mi gips bez ustawiania kości. Mam pytanie jaka jest szansa że kość zrośnie się prawidłowo.

Niestety jeśli złamanie było faktycznie miesiąc temu, a usztywnienie gipsowe dopiero zostało zastosowane teraz mogą wystąpić problemy ze zrostem kości (albo brak zrostu, albo np. wytworzenie stawu rzekomego). Trudno ocenić i zawyrokować. Proszę zgłaszać się na kontrolne wizyty według zaleceń ortopedy i spełniać jego zalecenia, a na pewno pomoże to w zroście kości.