Czy kosmetyk z kwasem salicylowym może zagrosić dziecku?

Witam, jestem w 7 tygodniu ciąży i do tej pory stosowałam krem do twarzy matujący który w składzie ma kwas salicylowy, glycol teraz wiem że to są zakazane kosmetyki w ciąży i mam pytanie czy mogło to w jakiś sposób zaszkodzić dziecku?

Dzień dobry, niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi w tym przypadku, gdyż nie prowadzone są badania na kobietach w ciąży czy to też karmiących dowadzące szkodliwości danych składników na rozwój i przebieg ciąży.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska