Czy kostki rosołowe ekologiczne sa zdrowe?

Czy kostki rosołowe ekologiczne sa zdrowe??? Skład: naturalna sól morska, ekstrakt drożdżowy, olej roślinny*, suszone warzywa* w zmiennej proporcji (bazylia*, 1,6%, cebula*, seler*, marchew*, pietruszka*, majeranek*, mąka ryżowa*, skrobia kukurydziana*, miso* (soja*, ryż*, woda, sól, koji), przyprawy* *składniki ekologiczne - kontrolowane przez system EC

Może Pani zupełnie bezpiecznie przygotowywać zupy i potrawy na takich kostkach rosołowych, gdyż zawierają tylko naturalne składniki. Alternatywnie można samodzielnie przygotować suszone warzywa (lub kupić mieszankę suszonych warzyw) i do potarwy dodać taki właśnie susz warzywny, masło lub oliwę oraz liście świeżego lubczyku (do tego także sól i pieprz wedle uznania). Taki pomysł jest bardziej opłacalny ekonomicznie, gdyż w kostkach rosołowych i gotowych "warzywkach" kupujemy głównie sól (dominujący składnik jest zawsze wymieniany na pierwszym miejscu na etykiecie).