Czy krążek dopochwowy jest dobrze założony?

Czy istnieje możliwość, że źle go założyłam? Wprowadzam go dwoma palcami tak jak w ulotce, później jednym palcem przesuwałam, ale on i tak ułożył się jak chciał. On powinien być wzdłuż pochwy? Bo mi się wydaje, że jego końce są po bokach a na końcu pochwy czuję jego krawędź. W każdym razie nie wiem, czy dobrze tam jest zaaplikowany?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nie ma specjalnych założeń, w jakiej pozycji powinien zostać ułożony krążek. Ważne jest jedynie jego głębokie wepchnięcie, które uniemożliwi jego wypadnięcie.

Prawidłowo założony krążek nie uwiera i jest niewyczuwalny. Jeżeli tak jest w Pani przypadku, to znaczy że krążek został założony prawidłowo i wykazuje swoje pełne działanie.

Pozdrawiam