Czy krążek dopochwowy mógł zawieść?

Dzień dobry! Mam pewien problem. Od dłuższego czasu stosuję antykoncepcję dopochwową (krążek dopochwowy) i stosuję go zgodnie z zaleceniami. Ostatnią miesiączkę miałam w 4 listopada, jednak mam wrażenie, iż było to tylko krwawienie z odstawienia. Wiem, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy stosowaniu antykoncepcji jest bardzo niskie (poza tym stosunek nigdy nie kończył się "w środku"), ale mam pewne symptomy, które wydają się być objawem ciąży. Mianowicie: pieczenie i swędzenie brodawek, a także zauważalna zmiana ich kształtu, wrażenie powiększonego brzucha oraz kreski przebiegającej od łona do pępka (raczej ciemnej). 10 listopada zrobiłam test na obecność Beta-HCG- wyszedł ujemny. Moje pytania są więc takie: Czy test mógł się pomylić? 2. Czy zauważone objawy mogą być skutkiem czegoś zupełnie innego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Rozumiem, że badanie beta HCG było wykonane z krwi. Wynik badania może być niewiarygodny, ponieważ badanie zrobione było dość wcześnie. Proponuję powtórzenie badania za 2 tygodnie.

Objawy, które się u Pani pojawiły raczej nie są związane z ciążą, ponieważ na takie objawy jest za wcześnie. Mogą być one jedynie związane ze stresem przed ciążą. Proszę poczekać do wyniku kolejnego badania.

Pozdrawiam