Czy krążek może utknąć w pochwie?

Od dzisiaj zaczęłam stosować antykoncepcję dopochwową. Czy podczas stosunku krążek może się przemieścić i utknąć? Czy nie będę mieć problemu z wyjęciem go? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krążek dopochwowy jest zaprojektowany tak aby po umieszczeniu w pochwie przyjął odpowiedni kształt utrudniający przemieszczenie się krążka. Jednakże producent uwzględnia możliwość wypadnięcia krążka lub też utknięcia krążka w pochwie.
Stosując krążek nie ma powodów do zmartwień, należy jedynie obserwować czy krążek znajduje się na swoim miejscu i nie wypadł.
Rzadko się zdarza aby krążek utknął w pochwie, zazwyczaj jego założenie jak i usunięcie nie sprawia kobiecie problemu. Według większości mężczyzn jest on nie odczuwalny podczas stosunku.
Wydaje się także, że nie powinien ulegać nadmiernym przemieszczeniom.

Redakcja abcZdrowie.pl