Czy krążek może wywoływać upławy u obojga partnerów?

Witam. Jestem kobietą, mam 26 lat. Od kilku miesięcy mam nowego chłopaka. Odkąd zdecydowaliśmy się na współżycie postanowiłam zabezpieczyć się ringiem. Zrobiłam cytologię na której okazało się, że miałam grzybicę. Wybrałam serię tabletek przepisanych mi przez lekarza. W tym czasie doszło do jednego stosunku, ale w prezerwatywie. Tabletki te stosowałam łącznie z ringiem. Lekarz nie widział żadnych przeciwskazań. Teraz za każdym razem od skończenia kuracji, po każdym stosunku mój partner ma zaczerwienionego członka i białe upławy, które gromadzą się pod skórką, zresztą takie same, które towarzyszą mi. Są one białe i bezwonne, ale o konsystencji sera. Mój partner odwiedził w ciągu 3 tygodni już dwa razy urologa, ale ten nic nie stwierdził. Dwa razy miał pobierane wymazy i nie stwierdzono u niego stanu grzybicznego. Nikt nie jest w stanie nam pomóc. Ja nie odczuwam pieczenia u siebie. Czy jest możliwość, że te upławy są spowodowane stosowaniem krążka (jest to mój trzeci krążek). Jakie badanie powinniśmy zrobić, żeby znaleźć rozwiązanie problemu? Co może być tego przyczyną? Proszę o pomoc. Mieszkamy za granicą i moj urlop przypada dopiero na wrzesień, a nie chcę do tego czasu czekać na wizytę u swojego lekarza.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Mogło dojśc do niecałkowitego wyeradykowania komórek grzybiczych i przetrwałego zakażenia. Proponuję ponowne przeleczenie po wyjęciu krążka.