Czy kreatynina we krwi na poziomie 0,90 to powód do niepokoju?

Dzień dobry. Chciałabym zapytać, czy kreatynina we krwi na poziomie 0,90 to powód do niepokoju? Mój wynik mieści się w normach podanych przez laboratorium (0,52- 1,04). Określono również współczynnik filtracji nerkowej eGFR, który wynosił 78,68 ml/min. Laboratorium podało te wynik jako niski (L), a normę podano jako 90. Czy muszę udać się do specjalisty? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Anna

Szanowna Pani,
Na razie spokojnie proszę zrobić badanie moczu i ponownie zbadać stężenie kreatyniny i obliczyć GFR. W razie utrzymywania się nieprawidłowych wyników - specjalista.
z poważaniem,
J.Zachwieja