Czy krem Qcera można stosować w ciąży?

Czy będąc w 9 tyg. Ciąży mogę stosować krem.na noc Qcera - krem łagodzący objawy trądziku. W składzie ma kwas programowy i azelainowy po 5 %.? Mam

Dzień dobry, nie ma przeprowadzonych badan dowodzących szkodliwości stosowania powyższych składników przez kobiety w ciąży czy karmiące, tak wiec niema tutaj jednoznacznej odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, z uwagi iż nie ma powyżej opisanych badań, nie powinno się stosować kosmetyków z silnymi składnikami aktywnymi w trakcie ciąży. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.