Czy krem z kwasem salicylowem może wpłynąć na ciążę?

witam czy krem pilarix zawierajacy 2% kwas salicylowy i 20 % mocznika plus maslo shea mógł negatywnie wpłynąć na dziecko i poród..używałam go sporadycznie na stopy . dziecko 10 punktow ciaza przenoszona poród indukowany mizoprostolem. dodam jeszcze zanim dowiedziałam się że byłem w ciazy i byłam chora stosowalam aspiryne pare dni. nie bralam w ciazy lekow żadnych o obawę o dziecko wyjątek pilarix niestety stosowany zewnętrznie wiedziałam że jest mocznikowy o salicylanach doczytałam dziś . jestem przerażona że mogl wpłynąć na poród i dziecko

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej nie powinien mieć wpływu na dziecko, z opisu wynika że ciąża i poród przebiegały prawidłowo, dziecko zdrowe.